zahradnické výlety: Fürth

Na jižní periférii německého města Fürth vznikla na místě bývalých vojenských kasáren moderní residenční čtvrť. Kasárenské budovy původem z konce 19. a počátku 20. století byly z velké části zachovány a citlivě upraveny a dostavěny pro potřeby současného bydlení.

Fürth

Centrální částí nové městské čtvrti se stal velkoryse pojatý park o rozloze cca 10 ha, na jehož konkrétní současnou podobu byla v roce 1996 vypsána architektonická soutěž. 

Rozlehlý travnatý prostor, který je místními obyvateli využíván k různým aktivitám, je z obou stran vymezen širokou pěší třídou s trojitou lipovou alejí. Součástí parku se stala tzv. "Geen Hall" - dříve sportovní hala, dnes koncertní sál s restauracemi a zázemím, a budova hudební školy.

Fürth   Fürth    

Na travnaté ploše je rozmístěno několik dřevěných herních prvků. Pohyb po odvážně vysokých kůlových pyramidách poblíž budovy Musíkschule jakoby simuloval lezení po stromech.

Fürth   Fürth
Na okraji parku zase barvami hýřící dětské hřiště s teréními modelacemi z pryže nenechá lhostejné malé ani velké návštěvníky.

Více fotografií naleznete na stránkách http://www.loci-asociace.com/#!inspirace/vstc4=fürth