zahrada nadivoko

Zahrada se nachází ve staré zástavbě v centrální části malé obce. Celkové ladění návrhu koresponduje s vesnickým charakterem domu a se stávajícími 'divokými' výsadbami, které má majitelka ráda a které zahradě dodávají její osobité kouzlo. I nově navrhované výsadby by tak měly působit divoce, neučesaně a přesto (či právě proto) harmonicky. Odtud také název projektu 'zahrada nadivoko'.

romantická zahrada na vsi     romantická zahrada na vsi      romantická zahrada na vsi

Součástí návrhu bylo řešení provozně poměrně komplikovaného prostoru v okolí domu. Ten je využíván nejen jako parkovací plocha pro dva automobily, ale také jako manipulační prostor pro přesun často velmi objemných materiálů souvisejících s živností majitelů.

romantická zahrada na vsi

Zadní (jižní) část zahrady je pojata jako rekreační a okrasná. Od manipulační části je oddělena zídkou a dřevěnou brankou. Výsadby jsou zde doplněny zahraními prvky - např. stávající kovovou vanou, pítkem či ptačí budkou.

 romantická zahrada na vsi         romantická zahrada na vsi          

Pamatováno bylo také na domek na uhlí, který je umístěn a dispozičně řešen tak, aby co nejvíce usnadňoval manipulaci s palivem při jeho zaskladnění i postupné spotřebě.