rekonstrukce vilové zahrady, Praha - Podolí

Zahrada rekonstruované vily v Praze je díky vzrostlé zeleni a umístění v jižním svahu oázou, poskytující navzdory okolní zástavbě pocit soukromí a zároveň výhled do údolí.

návrh rekonstrukce zahradyRekonstrukce zahrady se odvíjela od nového řešení terasy a na ní navazujícího prostoru s bazénem.

zahrada u rekonstruované vily  nová dřevěná terasa kolem původního bazénu  

rekonstrukce zahrady - nová terasa kolem bazénuPůvodní zámková dlažba kolem bazénu byla nahrazena terasovým roštem a betonové piloty, podpírající terén nad bazénem, byly překryty cortenovým plechem. Kompozice byla doplněna stříhanými buxusy a podrostem z trvalek.

zahrada u rekonstruované vilyStávající výsadby byly pročištěny a doplněny vhodnými druhy rostlin, především keřů a trvalek. Rostliný materiál byl zvoleny s ohledem na celoroční působnost kompozice, barevné ladění odpovídá barevnosti mobiliáře v zahradě.

zahrada u rekonstruované vily

rekonstrukce zahrady - nová terasaPůvodní terasa trojúhelníkového půdorysu ze zámkové dlažby byla nahrazena půlkruhovým terasovým roštem spojeným se zahradou monolitickým betonovým schodištěm. Dřevěná stříška kruhového tvaru nad terasou zůstala na přání majitelů zachována ve své původní podobě.

studie rekonstrukce zahrady  studie rekonstrukce zahrady

studie rekonstrukce zahrady