předškolí

Předškolí: průsečík cest, náměstí, plocha pro hru. Prostor pro děti i pro pána se psem. Proudí tudy děti do školy a ze školy, procházejí maminky s kočárkem i babičky s taškou. Prostor musí být prostupný a otevřený, a zároveň sloužit dětským hrám i zastavení dospělých. 

návrh originálního mobiliáře před základní školou

Vlny vytvoří osu prostoru a dovedou děti do školy - jen to na konci nezabalit. První vlna se zvedá jen líně a snadno ji lze přeběhnout. Na druhou je možné se pohodlně usadit a do třetí se lenošivě opřít. Čtvrtá vlna to před školou otočí a maže radši zpět.

návrh originálního mobiliáře před základní školou

Po obvodu jsou navrženy lavičky, pod stromy dřevěná mola. Osově souměrné stromořadí prostor uzavírá a dodává mu klid.

návrh originálního mobiliáře před základní školou    originální mobiliář před základní školou

návrh originálního mobiliáře před základní školou                      návrh originálního mobiliáře před základní školou     návrh originálního mobiliáře před základní školou 

Projekt vznikl pro architektonickou soutěž v rámci akce PLZEŇ 2015. Velmi zajímavou zkušeností byla aktivní participace žáků školy na zadání a tvorbě návrhu.

návrh originálního mobiliáře před základní školou        návrh originálního mobiliáře před základní školou         návrh originálního mobiliáře před základní školou

 

návrh originálního mobiliáře před základní školou         návrh originálního mobiliáře před základní školou

Na návrhu se s námi podílely Ing. R. Matoušková a Ing. J. Pyšková.