čapí hnízdo

Zahrada mateřské školky ve Chvalkovicích není rozlehlá. Na členitosti i zajímavosti jí dodává terénní modelace, originálními herní prvky a nově vysazená zeleň.zahrada mateřské školy v přírodním stylu

rekonstrukce zahrady u mateřské školyNa původně zcela prázném pozemku u nedávno rekonstruované budovy mateřské školy vznikla přírodní zahrada plná dobrodružství.

zahrada mateřské školy v přírodním stylu

skluzavka a tunel v zahradě mateřské školyHitem zahrady je tunel v terénní modelaci, dřevěné stupně ve svahu a široká nerezová skluzavka v zadní části zahrady.vrbový altán nad pískovištěm vv zahradě mateřské školy

rekonstrukce zahrady u mateřské školyPůvodní příliš technicky pojaté pískoviště v podobě osmiúhelníku lemovaného chodníkem ze zámkové dlažby doznalo radikálních změn. Betonový okraj pískoviště byl překryt dřevěnými fošnami a doplněn herním molem. Proti prudkému jižnímu slunci je plocha pískoviště zastíněna altánem z živého vrbového proutí.

vodní prvek v přírodní zahradě mateřské školy   vodní prvek v přírodní zahradě mateřské školy Na pískoviště přímo navazuje vodní prvek v zahradě. Děti mohou napouštět vodu z nádrže do soustavy korýtek v mírném svahu nebo přímo do písku.

 soška čápa v přírodní zahradě mateřské školy  stúl a lavice na přírodní zahradě mateřské školkyPřed vstupem do budovy školky vítá děti čáp, kterého má obec Chvalkovice ve svém znaku a který se stal také tématem celé zahrady.

herní hnízdo v přírodní zahradě pro děti  zahrada mateřské školy v přírodním styluHnízdo chvalkovického čápa z vyskládaných větví je umístěno v nejzazším rohu zahrady a dětem slouží jako schovávačka a místo pro hru s různými materiály.

vesnička v přírodní zahradě pro děti  slavnostní otevření zahrady v přírodním styluKe schovávání a různým hrám vybízí také vesnička s proutěnými plůtky.

zahrada mateřské školy v přírodním stylu  síťová houpačka v zahradě pro dětiBrána z vrbového proutí dělí zahradu do dvou částí.

vahadlová houpačka v přírodní zahradě pro děti  zahrada mateřské školy v přírodním stylu Stará hrušeň je ozdobou centrální části zahrady.

návrh zahrady mateřské školy - analýzaProjekt vznikl na základě důkladných analýz; pro lepší využití zahrady musel být přesunut vjezd na pozemek školy a omezeno parkování v areálu MŠ.

 

návrh zahrady mateřské školyProjekt byl realizován v roce 2014 za finanční podory z Operačního programu životní prostředí, prioritní osa 7. Autorské herní prvky dle návrhu realizoval Mgr. P. Korecký, zahradní úpravy firma Trees.