Eva Jeníková

Autorizovaný krajinářský architekt České komory architektů (autorizace A.3). www.cka.cz/cs/svet-architektury/seznam-architektu/ing-mgr-jenikova-eva

Členem České asociace pro krajinářskou architketuru - Sekce Společnosti pro Zahradní a krajinářskou tvorbu (ČAKA/CZALA) a Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT) http://www.szkt.cz/kontakty/kontakty.html. Spoluzakladatelka Asociace Loci pro přírodní hřiště a veřejný prostor http://www.loci-asociace.com.

Absolvovala obor Ochrana životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a obor Zahradní tvorba na ČZU v Praze. Překládá a lektoruje knihy z oboru, např. knihu Mistrovský kurz zahradní architektury od britského zahradního architekta Johna Brookese.

"Baví mne neotřelá, elegantní, na míru šitá řešení.

Jako krajinářský architekt usiluji o design a funkci, jako přírodovědec preferuji přírodě blízká, udržitelná řešení.

Každé řešení vnímám jako dialog mezi místem a jeho uživateli. Každý návrh pro mne představuje proces hledání, diskusí i klidu pro utříbení myšlenek.

Za důležitou považuji podporu kontaktu dětí s přírodou a s dobrodružstvím, zajímá mne navrhování kreativních zahrad a hřišť i veřejných prostorů."

e-mail: eva [dot] jenikovain-site [dot] cz; tel: +420 607 989 125

IČ: 87361329
zapsána v živnostenském rejstříku u Živnostenského úřadu - Úřadu městské části Praha 6 od 6.října 2010, ev. číslo ŽL: ID RZP 3373716. Není plátcem DPH.