Louis Benech, krajinářský architekt

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu uspořádala ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze přednášku známého francouzského zahradního architekta Louise Beneche.

Louis Benech - realizace

Louis Benech není vystudovaný architekt, ke svému povolání se dostal oklikou. Po ukončení studia práv se rozhodl věnovat tomu, co ho vždy bavilo, tedy zahradničině. Začínal jako řadový dělník ve školkách v Británii, později  se díky souhře náhod stal hlavním zahradníkem bohatého britského bankéře Loela Guinnesse na jeho pozemcích v Normandii. Benechův talent neunikl pozornosti vlivných přátel bankéře, kteří si zahradníka začali 'půjčovat' na své zahrady. Beneschův věhlas postupně rostl. Mezinárodně známým začal být v 90. letech, kdy se stal členem týmu, který renovoval slavnou Jardin des Tuileries.

Louis Benech - realizace  Louis Benech - realizace

Louis Benech - realizace

Benech má na svém kontě přes 300 projektů věřejných i soukromých zahrad. Mezi jeho nejznámější díla patří návrhy zahrad francouzkých památkově chráněných historických sídel. Jeho činnost se nicméně neomezuje pouze na Francii: zahrady z jeho kanceláře můžeme nalézt také např. v Americe, na Novém Zélandě, v Řecku či v Chorvatsku.

Louis Benech - realizace  Louis Benech - realizace
Rád používá přírodní druhy rostlin, snaží se, aby jeho návrhy korespondovaly s okolní krajinou i architekturou. Jeho mottem je vytvářet kompozice, které budou nejen estetické ale i perspektivní, tedy z dlouhodobého hlediska udržitelné. 

Některé z jeho zahrad si můžete prohlédnout na webových stránkách http://www.louisbenech.com/#/en/projects.