blog

prezentace na konferenci Zahrada hrou

Na konferenci Zahrada hrou, kterou pořádala 2. února 2016 Nadace Proměny, prezentovala Eva Jeníková společně s paní ředitelkou Petrou Martinovskou proměnu zahrady mateřské školy Vodnická v Praze 4.

eva jeníková prezentuje mš Vodnická na konferenci nadace Proměnyfoto: nadace Proměny

Zahrada, která děti baví

Stáhnout článek v PDF

Dům si často pořizujeme kvůli dětem - aby si užily zahrady, dokud jsou malé. Kdo z nás ale skutečně uvažuje nad tím, jak si rády hrají?

zahrada pro děti

V tomto směru býváme naivní: trendem dnešní doby jsou zahrady jako ze škatulky, a v nich, na dokonale posečeném trávníku, typová prolézačka. O děti máme postaráno, říkáme si. Víme ale, co je na zahradě skutečně baví?

Jak vzniká projekt zahrady

Jak vzniká projekt zahrady? Prvním krokem je návštěva architekta přímo na místě a důkladná diskuse s klientem, ze které vzejde kompletní soupis požadavků – zadání pro projekt.

Fáze studie: vymýšlení, hledání, komunikace

Projektová dokumentace se skládá ze dvou návazných stupňů. Prvním z nich je studie. Jejím cílem je vyřešení prostorového uspořádání pozemku, jeho náplně a funkcí, i nalezení jednotného vizuálního stylu.

Safari za domem

Stáhnout článek v PDF

Minulý rok jsme společně s o.p.s. České Švýcarsko vydali publikaci o zvířatech v zahradě. Výtisky jsou k dostání v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Svou pdf verzi si ale můžete stáhnout zde na našich stránkách na odkazu výše.

Ať se vám líbí! :-)